navim.pl
Pytanie za 15 pkt. Odpowiedz na pytanie i zostań ekspertem
user
patiowska
2012-02-26

jak poprawnie napisać sprawozdanie

tak jak na 5 klase nie mniej Laughing

Wszystkie odpowiedzi

user
Bambi
2012-02-27
ŻELAZNE ZASADY

Sprawozdanie - reportaż jako wypowiedź szkolna powinno:

* zawierać materiał zebrany w czasie osobistych przeżyć (udział w wycieczkach, uroczystościach, zwiedzanie wystaw itp.),
* informować o miejscu i czasie wydarzenia, osobach uczestniczących w nich, ich reakcjach, zachowaniach, wypowiedziach (najlepiej przytoczyć ich najważniejsze fragmenty),
* uwypuklać (podkreślać) fakty (momenty) najważniejsze, - oddziaływać emocjonalnie na czytelnika (słuchacza).


Najważniejszą częścią tego typu wypowiedzi jest omówienie i jednocześnie ocena przedmiotu recenzji. Recenzję zaczynamy częścią informacyjną zawierającą tytuł (książki, filmu, audycji, sztuki itp.), autora, reżysera, scenografa i innych realizatorów czy twórców. Ostatnią część stanowi opinia o przedmiocie recenzji.

przykład
W środe 26 marca wraz z całą klasą mieliśmy się zebrać pod szkołą o godz 8:00 , aby z tamtąd ruszyć na pętle autobusową z ktorej autobusem pojedziemy na film pt :\"Pianista\" Wszyscy byli punktualni i zaraz przed godziną 9 dojechaliśmy pod kino \"Cinema\" Jak sie okazało na miejscu byliśmy troche spoźnieni, lecz przepadło nam tylko kilka reklam.
Zajeliśmy wygodne siedzenia i zaczeła sie projekcja filmu Pianista ktory opowiada o zyciu żydów w Warszawskim gettcie, a podstawową wartością jest rodzina.
Głownymi wątkami jest zycie rodzinne i zamiłowanie do muzyki głownego baohatera ktory grał na pianinie.i.jego walka o przezycie..

W czasie trwania filmu na sali panowała cisza i skupienie.
Niektore dziewczyny nawet zamykały oczy nie mogąc patrzec na mordowanych ludzi.
Jednak bywały też chwile \"śmiechu\" kiedy np: głowny bohater wybiegł do Polakow w płaszczu niemieckim a ci wzieli go za niemca.
Po skonczonym seansie udalismy sie na przystanek autobusowy ktory miał nas zabrac do domu.
W drodze powrotnej jeszcze długo trwały dyskusje na temat tej projekcji ok 12:30 dojechaliśmy pod naszą szkołe , gdzie wszyscy rozeszli sie do domow.
Mi osobiście podobał sie film, poniewaz pokazywał prawde o tym co działo sie podczas 2 wojny swiatowej i ilu niewinnych ludzi musiało zginąć by nasz kraj mogł byc znowu wolny.
Mysle ze wycieczka do kina była dobrym pomysłem i nakłoniła nas do myslenia

Eksperci w kategorii J. polski

Zobacz inne nowe pytania zadane w serwisie

user
Pyta zwariowana;* w kategorii Uroda i styl - Inne , wartość 15 pkt
2016-01-03
Noszenie tuneli
menu
user
user

Nie znasz odpowiedzi na swoje pytania? Nie umiesz zrobić zadania domowego? Zadaj pytanie na navim.pl, a w 30 minut uzyskasz odpowiedź :)

Nowe pytania w kategorii

wiadomosci